XXVII niedziela zwykła 2024 r.

6.10.2024 r.

„Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi” Ps (128)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, A po Mszach św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 1600 nabożeństwo różańcowe, a w tygodniu o godz. 1730, przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

– w poniedziałek NMP Różańcowej,
– w środę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

W przyszłą niedzielę, 13. X., przypada 24. Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierana jest tradycyjna już ofiara pomocy i wsparcia zdolnej i niezamożnej młodzieży, dzieła żywego pomnika św. Jana Pawła II budowanego przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu także ogólnopolskie badanie statystyki niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

Przy wyjściu z kościoła można zabrać obrazki z podobizną i modlitwą Służebnicy Bożej Heleny Kmieć, kandydatki na ołtarze.

Także przy wyjściu znajdują się kartki na wypominki jednorazowe, które można składać do 31 X., oraz na wypominki roczne, które przyjmowane będą do 24. XI, do Niedzieli Chrystusa Króla.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę dodatkową ofiarę wsparcia dla powodzian 6 530 zł. W połączeniu z wcześniej złożoną ofiarą daje to w sumie około 20 tysięcy sł. Ta fala dobra i solidarności z dotkniętymi falą powodzi choć jest kroplą w morzu potrzeb to jednocześnie jest znakiem przywracania nadziei w beznadziejnej sytuacji.

W prasie katolickiej przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” na przedostatniej stronie felieton, dla ambitnych, pana prof. Andrzeja Nowaka, wyjaśniający co to znaczy, że kłamstwo to powszechna praktyka świata, który przestał bać się Boga.

Dziękujemy parafianom z ul. Kwiatowej 29 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 25.