XXVIII niedziela zwykła 2024 r.

XXVIII niedziela zwykła

13.10.2024 r.

„Nasyć nas, Panie, Twoim miłosierdziem” Ps (90)

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 1600, a w tygodniu o 1730 i zaraz po nim Msza św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

– we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
– w środę św. Jadwigi Śląskiej,
– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika,
– w piątek święto św. Łukasza ewangelisty.

W przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, oraz rozpoczęcie tygodnia Światowego Dnia Misyjnego (składka w tym dniu przeznaczona jest na dzieła misyjne).

Dzisiaj w 24. Dniu Papieskim zbierana jest tradycyjna ofiara wsparcia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży – Żywego Pomnika św. Jana Pawła II. Pamiętajmy w tym tygodniu o duchowej wdzięczności wobec nauczycieli, w dniu ich święta, którzy są przekazicielami nie tylko wiedzy, ale i mądrości życia pomagającej w wychowaniu młodego pokolenia.

Także dzisiaj w naszych małych ojczyznach weźmy udział w wyborach nowych sołtysów i rad sołeckich w Balicach i Szczyglicach, jednocześnie dziękując dotychczasowym za ich wieloletnią społeczną pracę.

Przyjmowane są wypominki jednorazowe do końca października i roczne do niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (24 XI).

Z okazji Dnia św. Jana Pawła II – wydawnictwo „Biały Kruk” zaprasza w niedzielę 20. X. do Sanktuarium św. Jana Pawła II (”Białe morza”) na spotkanie z wybitnymi autorami prezentującymi swoje najnowsze dzieła. Bezpłatne zaproszenia ze szczegółowym programem uroczystości znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy młodzież z klasy szóstej i starszych klas, także szkół ponadpodstawowych, do udziału w parafialnych spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbywających się co tydzień w czwartki o godz. 1800 w domu parafialnym.

W „Gościu Niedzielnym”, w dziale fakty i opinie, między innymi o tym, dlaczego w Norwegii nowe prawo utrzymuje powszechną możliwość płatności gotówką.

Dziękujemy parafianom z ul. Kwiatowej 25 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kwiatowej 11.