I niedziela Wielkiego Postu 2024 r.

I niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024 r.

„Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność” Ps (25)

Dziś Gorzkie Żale o godz. 1600, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1730. Zapraszamy do udziału (także przygotowujących się do sakramentu bierzmowania).

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II i przekazywana jest do kurii.

W najbliższym tygodniu, w czwartek, wspominamy święto Katedry św. Piotra apostoła.

W najbliższą sobotę, na zakończenie ferii, zapraszamy o godz. 1000 na spotkanie przed bierzmowaniem, kandydatów z kl. VIII, w domu parafialnym.

O godz. 1100 spotkanie z ministrantami i lektorami.

W przyszłą niedzielę, jako ostatnią miesiąca, pamiętajmy jak zawsze, o wsparciu sprzątania kościoła i zakupu kwiatów.

Przy wyjściu z kościoła, na półce pod gazetami znajdują się ulotki dotyczące wsparcia działalności pomocowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej odpisem 1,5% od swojego podatku, a także działalności Fundacji Towarzyszenia Rodzinie (specjalistyczne poradnictwo rodzinne i rodzicielskie). Szczegóły na plakacie, a także na stronie internetowej fundacji (https://ftrodzinie.pl).

Dziękujemy, za złożoną w Środę Popielcową ofiarę  na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata (1828 zł).

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wielkopostnej szkole modlitwy, na temat znaczenia wytrwałości w modlitwie, zaś w marcowym miesięczniku dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, z licznymi ciekawostkami i niespodzianką w postaci modlitewnej wkładki, między innymi o tym z kim przeżyć Wielki Post. Dostępny jest także miesięcznik „Staś”, dla najmłodszych, w którym można przeczytać o marcowej pogodzie i różnych przyrodniczych zwiastunach wiosny. Jest także polskie wydanie L’osservatore Romano.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 75 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 8.