II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 2024 r.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

7.04.2024 r.

„Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” Ps (118)

Dziś uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego – odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o godz. 1600.

Także dzisiaj rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia, a składka dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła charytatywne miłosierdzia i jest przekazywana do kurii.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. tradycyjnie zbierana będzie do puszek, przez wolontariuszy z naszej szkoły, ofiara wsparcia Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – Nowej Hucie w ramach akcji Pola Nadziei. Tegoroczna akcja „Pola Nadziei” z symbolicznymi żonkilami, gadżetami dla darczyńców, to zbieranie funduszy umożliwiających świadczenie nieodpłatnej opieki nieuleczalnie chorym i pomoc ich rodzinom, a jednocześnie społeczne uwrażliwianie na ochronę i szacunek dla życia ludzkiego, także na jego ostatnim etapie.

W najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wspominamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, a jednocześnie dzień przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Z tej okazji jutro Msza św. sprawowana będzie o godz. 1800, a nie rano. A po Mszy św. ok. godz. 1830 spotkanie z rodzicami kandydatów przystępujących do bierzmowania z klasy VIII (w kościele).

W najbliższy, drugi czwartek miesiąca, adoracja Pana Jezusa w ciszy, o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny, to znaczy kolejne narodowe czytanie Pisma Świętego, czas pochylenia się nad Słowem, które objawia nam Boga i prowadzi nas do człowieka.

Dziękujemy za złożoną w Poniedziałek Wielkanocny ofiarę przeznaczoną na uczelnie katolickie (4500 zł).

W IV Niedzielę Wielkanocną – 21. IV.br. – Niedzielę Dobrego Pasterza, z okazji niedzieli powołań, po raz drugi w 20. letniej historii naszej parafii, przybędzie do nas kleryk naszego krakowskiego seminarium duchownego, aby wspólnie z nami, i przez swoją posługę, modlić się o dobre i święte powołania do kapłaństwa. Doświadczenie chociaż jednodniowego, niedzielnego funkcjonowania życia parafialnego, na pewno ułatwi kandydatom do kapłaństwa zrozumienie po co zostaje się księdzem. Po Mszach św. będzie można wesprzeć swoją ofiarą funkcjonowanie naszego seminarium duchownego w Krakowie.

Zbliża się zapowiadana wizytacja biskupia naszej parafii, w niedzielę 28.IV., połączona z udzieleniem naszej młodzieży z kl. VIII sakramentu bierzmowania.
W związku z tym, w tym dniu będzie w naszym kościele odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 1000 dla przystępujących do bierzmowania. Msza św. z godz. 1130 rozpocznie się wyjątkowo o godz. 1200. Te zmiany mają na celu ułatwić nam wszystkim nie tylko pomieszczenie się w kościele, ale też w miarę możliwości na naszym niedużym parkingu! Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość i pozostawienie tej dodatkowej Mszy św. przystępującym do bierzmowania i ich rodzinom. Skorzystajmy w tym dniu z Mszy św. sprawowanych w kościele w Balicach  o godz. 830 i 1200 oraz w kaplicy w Szczyglicach o godz. 1000.

Dziękujemy za wielokrotne sprzątanie kościoła w czasie minionych, wymagających świąt.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” na przedostatniej stronie ciekawy felieton pani Ewy Czaczkowskiej dotyczący likwidacji polskich domów pielgrzymów w Jerozolimie prowadzonych przez siostry elżbietanki.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 20 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 16.