III niedziela Wielkanocna 2024 r.

III niedziela Wielkanocna

14.04.2024 r.

„Wznieś ponad nami światłość Twoją, Panie” Ps (4)

 Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny w Kościele Katolickim. Po Mszach św. młodzież z naszej szkoły, jako wolontariusze uczestniczący w akcji „Pola Nadziei” zbierają ofiarę, wsparcia i pomocy, na Hospicjum Św. Łazarza.

W najbliższy, trzeci piątek miesiąca, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 i Msza św. wieczorna.

W przyszłą, IV Niedzielę Wielkanocną, przypada światowy dzień modlitw o dobre i święte powołania do służby w Kościele. Z tego powodu przybędzie do naszej parafii kleryk naszego Seminarium Duchownego w Krakowie by wspólnie z nami uczestniczyć w modlitwie, a po Mszach św. będzie zbierana ofiara wsparcia krakowskiego seminarium duchownego. Niełatwo jest dziś, w niesprzyjającej atmosferze i klimacie przestępstw czy skandali, postanowić odważnie „zmarnować” jak twierdzi świat – życie dla Jezusa tak żeby go nie zmarnować. A jednak i w takich to okolicznościach Bóg wciąż powołuje młodych ludzi do pójścia Jego śladami by dostrzegać w powołaniu odartym z nadprzyrodzoności – misterium.

Przypominamy, i będziemy jeszcze przypominać, że Msza św. wizytacyjna księdza biskupa Damiana Muskusa z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania będzie dodatkowa i wyjątkowo odprawiona w naszym kościele 28.IV. o godz. 1000. W związku z tym w tym dniu Msza św. zamiast o godz. 1130 będzie odprawiona o godz. 1200. Msza św. w Szczyglicach będzie, jak w każdą niedzielę, o godz. 1000.

Parafialny Zespól Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w najbliższy czwartek o godz. 1730.

W „Gościu Niedzielnym” warto pochylić się nad artykułami o przyjęciu przez |Polskę chrześcijaństwa, co związane jest z 5. rocznicą ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Narodowego Święta Chrztu Polski. A za tydzień dostępny będzie dwumiesięcznik „Gościa” – Historia Kościoła o pasjonującej podróży przez dzieje chrześcijaństwa.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 16 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 18.

Zapowiedzi przedślubne 7/2024
Adrian, Łukasz Bukowski i Martyna, Renata Woźniak zam. w Szczyglicach.