IV niedziela Wielkanocna 2024 r.

IV niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

„Kamień wzgardzony stał się fundamentem” Ps (118)

Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitwo o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie księdza diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, który dzieli się z nami tajemnicą swego powołania. Po Mszy św. będzie okazja wesprzeć swoją ofiarą Krakowskie Seminarium Duchowne.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski,
– w czwartek święto św. Marka ewangelisty.

W przyszłą niedzielę – niedziela wizytacji naszej parafii, będzie się z nami modlił i wygłosi kazanie ksiądz biskup Damian Muskus, który w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 1000, w naszym kościele, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z kl. VIII, a po Mszy św. spotka się wspólnie z grupami parafialnymi (Rada Parafialna, Róże Różańcowe, KSM, Caritas, ministranci i lektorzy).
W związku z tym Msza św. z godz. 1130 będzie wyjątkowo odprawiona w tym dniu o godz. 1200.

Okazja do spowiedzi św. przed bierzmowaniem (dla kandydatów, rodziców i świadków, będzie w najbliższą sobotę o godz. 1000, a pół godziny wcześniej, o godz. 930. ostatnia próba dla przystępujących do bierzmowania, ze świadkami).

Także w najbliższą sobotę wspólne spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem dla kl. VI i VII o godz. 900 w domu parafialnym.

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 1130 w domu parafialnym.

Spotkanie członków rady parafialnej w niedzielę, 28. IV o godz. 1900 w domu parafialnym.

Z Hospicjum Świętego Łazarza przekazano nam podziękowanie za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę wsparcia w wysokości 4264 zł, 19 gr. Serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, a także pani wicedyrektor szkoły w Balicach, która wraz z dziećmi zaangażowała się w tą akcję.

Bardzo dziękujemy też naszym ofiarodawcom za ufundowanie ramy na dekoracje oraz urządzenia do klimatyzacji w kościele.

Zachęcamy do skorzystania ze znajdującego się przy wyjściu z kościoła bezpłatnego zaproszenia na uroczyste spotkanie, 27.IV. o godz. 1700 w Sali „Sokoła” w Krakowie, ul. Piłsudskiego 27, z okazji 10.lecia kanonizacji Jana Pawła II oraz promocji jego biografii p.t. „Święty prorok”.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” na przedostatniej stronie interesujący felieton pana profesora Andrzeja Nowaka, o tym kto w Polsce boi się demokracji i nie chce oddawać głosu zwykłym ludziom, jest także dostępny wspominany tydzień temu nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła”, a dla najmłodszych, majowy miesięcznik „Staś” poświęcony majowej Matce Bożej,
w którym można przeczytać, na str. 9, ciekawy i dokładny opis stroju krakowskiego.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 18 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 12.