Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024 r.

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” Ps (118)

Dziś o godz. 1600 zakończenie Świętego Triduum Paschalnego Uroczystymi Nieszporami Chrzcielnymi.

Jutro, w Poniedziałek  Wielkanocny – II dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona jest tradycyjnie na uczelnie UPJP II.

W czwartek nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 1730 i Msza św. zbiorowa.

W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi i komunii św.; w Szczyglicach od godz. 1615 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1700 do 1800 i Msza św. z litania do Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów z kl. VI o godz. 900, z kl. VII o godz. 930; z kl. VIII o godz. 1000. PO południu o godz. 1730 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem za Ojczyznę.

W przyszłą, II. niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne. Po południu uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu odmówieniem koronki o godz. 1600.

W najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej, próba dzieci przystępujących do pierwszej komunii św.

Dziękujemy za wspieranie swymi ofiarami w ostatnią niedzielę miesiąca (i nie tylko) troski o czystość w naszym kościele. Dziękujemy też Mateuszowi i Szymonowi Głowackim za wyczyszczenie zatkanego kosza rynny dachowej.

Bardzo dziękujemy za włączenie się, w różnej formie, w pomaganie siostrze Witosławie w przygotowaniu dekoracji świątecznej (szczególnie rodzinie państwa Sroków i panu Góralczykowi z Burowa), a także za liczny udział i skorzystanie z sakramentu pokuty w Wielki Wtorek. Dziękujemy także służbie liturgicznej ołtarza i panu organiście za udział w obrzędach Triduum Paschalnego, a naszym druhom z OSP Balice za adorację przy Grobie Pańskim.

Niech świąteczny czas Zmartwychwstania Pańskiego umacnia naszą wiarę, że ostatecznie dobro zwycięża zło, nadzieja rozpacz, a życie pokonuje śmierć. Zdrowych, pogodnych i radosnych świąt rodzinnych!

W „Gościu Niedzielnym”, bogatszym o 16 stron, obszerny blok artykułów na temat Zmartwychwstania Pana Jezusa, ale też inne ciekawe reportaże i wywiady.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 14 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 20.

Zapowiedzi przedślubne
5/2024 Filip Kruczek i Katarzyna Sapek zam. w Krakowie
6/2024 Damian Leńczuk zam. w Szczyglicach i Monika Nowak zam. Majdan Górny