Święto Chrztu Pańskiego

8.01.2023 r.

Pan ześle pokój swojemu ludowi Ps (29)

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele liturgiczny okres świętowania Bożego Narodzenia, a rozpoczyna się okres zwykły trwający do pierwszych nieszporów I niedzieli  Adwentu z przerwą na okres Wielkiego Postu i wielkanocnej radości.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie, przy ul. Pędzichów 13, prowadzi rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2023/24. Dzień otwarty, 14.I od godz. 1000 do 1300.

Dziękujemy Radzie Sołeckiej Burowa z Panem Sołtysem za zorganizowanie opłatkowego spotkania. Dziękuję też radzie parafialnej za wspólne spotkanie.

Rada Sołecka Balic i Pan Sołtys Balic zapraszają w przyszłą niedzielę o godz. 1600 na senioralne spotkanie w Balicach w szkole podstawowej.

Dziękujemy rodzicom z dziećmi, młodzieży z KSM-u oraz siostrze katechetce za zorganizowanie się i przygotowanie tegorocznych barwnych pochodów  orszaku  Trzech Króli ulicami naszej parafii w Uroczystość Święta Objawienia Pańskiego, a wszystkim parafianom za składaną przy tej okazji ofiarę na misje.

Pragniemy przypomnieć osobom zainteresowanym tegoroczną wizytą duszpasterską w naszej parafii, nie ujętym w programie kolędowym, że po zakończeniu obecnie trwającej wizyty będzie ogłoszone uzupełnienie, w niedzielę 29.I, dla tych którzy  zapisali się po terminie lub jeszcze się zapiszą (najlepiej po Mszy św. w zakrystii, ewentualnie elektronicznie). Równocześnie informujemy, że w poniedziałki, środy i piątki kolęda będzie się rozpoczynać o godz. 1600.

W tygodniku „Gość Niedzielny” przeczytamy m.in., w dziale o kościele, felieton p.t. „Przychodzi ksiądz do mieszkania”.

Parafianom z ul. Radziwiłłów 86, 86H, 92 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Radziwiłłów 46a, Os. Parkowego 11,16 .

Dziękujemy także parafianom z ul. Słonecznej 14 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Słonecznej 8.