V niedziela zwykła 2024 r.

V niedziela zwykła

4.02.2024 r.

„Panie, Ty leczysz złamanych na duchu” Ps (147 a)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Po południu ciąg dalszy naszego modlitewnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w ramach dawnego 40. godzinnego nabożeństwa pokutnego przed Wielkim Postem. Zachęcamy do czuwania o godz. 1500 parafian z Burowa, o godz. 1530 parafian ze Szczyglic i o godz. 1600 parafian z Balic. Można też wziąć udział w czuwaniu według własnych możliwości czasowych

 W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
– we wtorek ś.ś. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
– w sobotę św. Scholastyki, dziewicy. W tym dniu z racji przypadającego Dnia Chorego (zamiast 11. II) Msza św. o godz. 1000 w intencji chorych, starszych i samotnych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem Lourdskim na zakończenie. Pół godziny wcześniej będzie można skorzystać
 z sakramentu spowiedzi św.

W najbliższy, drugi, czwartek miesiąca półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 1730.

Bracia Kapucyni zapraszają do włączenia się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” przez stronę www.paczek.kapucyni.pl Szczegóły na plakacie na zewnątrz.

W związku z przygotowaniami do mającego się odbyć w naszej archidiecezji, pod koniec I. połowy tego roku, czerwcowego Kongresu Eucharystycznego mającego na celu pogłębienie duchowości i świadomości eucharystycznej, przygotowane zostały bezpłatne broszury kongresowe, dostępne dziś przy wyjściu z kościoła, ułatwiające refleksje na ten temat.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie stanie na przeszkodzie jakaś niedogodność fizyczna, to oficjalnie zakończymy ją w najbliższą sobotę (także te zaległe, odwołane). Dlatego prosimy zainteresowanych o sprawdzenie planu kolędy na stronie internetowej parafii lub na tablicy ogłoszeń. Tych, którzy pomimo złożonych zaproszeń zostali przez nas nieświadomie pominięci, za co ich przepraszamy, jeśli się nie obrazili i dalej zależy im na tegorocznej wizycie to prosimy o ponowne zgłoszenie w zakrystii, z podaniem kontaktu telefonicznego. Spróbujemy umówić się w dogodnym dla nich terminie, mamy już przygotowaną listę.

Czy w czasie wizyt duszpasterskich po 2.II można jeszcze śpiewać wspólnie kolędy??? Oczywiście, że można, wszystko zależy od naszych intencji, jeśli obrzędowy formalizm i ornamentowe ozdobniki naszej pięknej tradycji nie stały się ważniejsze od osobistego głębokiego przeżycia doświadczenia obecności Pana we wspólnej modlitwie.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd feryjny ze Stowarzyszeniem „Kuźnia”. Szczegóły na plakacie oraz w intrenecie. Dla już zapisanych, dzisiaj oraz w następną niedzielę po mszach św., w dolnej części kościoła, można dokonać wpłaty i podpisać zgodę na udział dziecka w wydarzeniu.

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy interesujący wywiad z księdzem profesorem Andrzejem Muszalą.

Dziękujemy parafianom z ul. Kmity 12 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kmity 11.