VII niedziela wielkanocna 2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21.05.2023 r.

„Pan wśród radości wstępuje do nieba” Ps (47)

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św. wieczorna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– w środę NMP wspomożycielki wiernych,
– w piątek św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Pięćdziesiątnicy, Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego.

Przy wejściu do kościoła uruchomiona została bezdotykowa kropielnica z wodą święconą, z której można korzystać.

Skarbonki na ofiary składane za gazety czy na inne cele zostały zamontowane do ostatnich ławek.

Zachęcamy do oglądnięcia w kinach filmu pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. To międzypokoleniowe dzieło zarówno dla nastolatków jak i rodziców oraz dziadków, opowiadające o zmarłym kilkunastolatku, ogłoszonym błogosławionym w 2020 r. Rekomendujemy go przede wszystkim z wychowawczego punktu widzenia dorastających dzieci.

Informujemy o kilku wydarzeniach, które odbędą się w najbliższych miesiącach:

– Pielgrzymka apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę 10. VI.
– Rodzinny Dzień (z atrakcjami) w ogrodach Seminarium Krakowskiego
przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie, w sobotę 3.VI.
– Warsztaty muzyki niezwykłej w klasztorze Ojców Dominikanów w Krakowie
od 3. VII do 9.VII b.r.
– 43. krakowska piesza pielgrzymka do Częstochowy od. 6.VIII do 11. VIII.

Szczegóły i programy tych wydarzeń znajdują się na plakatach.

Dziękujemy tym parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty, i przypominamy, że ta dodatkowa składka jest zawsze zbierana w ostatnią niedzielę miesiąca.

Dziękujemy panom Januszowi i Andrzejowi Brzyszczykom oraz Krzysztofowi Urbańcowi za zrobienie porządku pod wiatą.

Z prasy katolickiej dostępny jest czerwcowy miesięcznik „Staś” dla najmłodszych, a w nim przypomnienie najważniejszych świąt wypadających w czerwcu oraz liczne zgadywanki, kolorowanki, opowiadania i rodzinne gry planszowe; w „Gościu Niedzielnym” świecki ewangelizator opowiada o swojej drodze od zamiłowania do satanistycznych kapel do ewangelizacji na ulicach. Jest dostępny także dla dzieci czerwcowy „Mały Gość Niedzielny”.

Dziękujemy parafianom z ul. Kmity 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 114.

9/2023
Grzegorz, Paweł Trojan, zam. w Szczyglicach