VIII niedziela zwykła 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię” Ps (104)

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o 1730 i zaraz po nim Msza św.

Dzisiejszą Uroczystością w Kościele Katolickim kończy się liturgiczny okres wielkanocny, a rozpoczyna czas zwykłego przeżywania i świętowania bogactwa zbawczych czynów i zasług naszego Pana i Zbawiciela – dostępując łask zbawienia.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek święto NMP – Matki Kościoła (nie jest to święto obowiązkowe).
– w środę święto nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych,
– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana (rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych
o godz. 1730 i nowenna do Świętej Rodziny oraz Msza św. zbiorowa).

W piątek rano odwiedziny chorych z sakramentami świętymi, a po południu okazja do spowiedzi św.
i komunii św. pierwszopiątkowej; w Szczyglicach o godz. 1545 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1630 do 1730, nabożeństwo czerwcowe i zaraz po nim Msza św. Po Mszy św. rejonowe spotkanie z rodzinami Domowego Kościoła w Burowie.

W sobotę ostatnie przed wakacjami spotkanie w domu parafialnym z kandydatami do bierzmowania; z kl. VI o godz. 900, kl. VII o godz. 930. Także w domu parafialnym, o godz. 1000 spotkanie służby liturgicznej ołtarza i kandydatów na ministrantów. Po południu nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie w archidiecezji krakowskiej okresu spowiedzi i komunii wielkanocnej. Na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszy Sakramentem, zamiast kazania, a po Mszy św. o godz. 830 i o godz. 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W dzisiejszą ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy dodatkową ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty.

Jutro po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1815) spotkanie z przedstawicielami poszczególnych rejonów naszej parafii dotyczące przygotowania uroczystości Bożego Ciała (8.VI). I. ołtarz – rada parafialna i KSM, II. ołtarz – rada sołecka Burowa, III. ołtarz- rada sołecka Szczyglic, IV. ołtarz – rada sołecka Balic.

Powoli dobiega końca wykonywanie specjalnego (do naszego kościoła) tabernakulum, ale równolegle
do niego wykonywany jest, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sejf do przechowywania naczyń
i przedmiotów liturgicznych. Po wypłaceniu tych prac, a także mebli w zakrystii i prac na parkingu zastanowimy się, które w następnej kolejności są najbardziej niezbędne i które możemy kontynuować.

Zamówiliśmy aluminiowe tablice ogłoszeniowe, (do kościoła i na zewnątrz), podejmowane są także próby uszczelnienia, w jednym miejscu, dachu kościoła.

W „Gościu Niedzielnym” na przedostatniej stronie p. Ewa Czaczkowska w krótkim i ciekawym felietonie pisze m.in. dlaczego Camino, szlak św. Jakuba, cieszy się niesłabnącą wielką popularnością.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 114 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 100.