XII niedziela zwykła 2024 r.

23.06.2024 r.

„Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana” Ps (107)

Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim, ok. godz. 1745, Msza św.

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
– w piątek św. Ireneusza biskupa i męczennika,
– w sobotę Uroczystość ś.ś. apostołów Piotra i Pawła. Nie jest to święto obowiązkowe, Msze św. będą sprawowane o godz. 730 i 1745.

W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej.

Na stronie parafialnej oraz w gablocie zamieszczony jest list Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia, a także Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej przekazanymi w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24, zapowiadającymi zmiany w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii. Zachęcamy do zapoznania się z tymi ważnymi dokumentami.

Wójt Gminy Zabierzów informuje o przedłużeniu terminu składania wniosków do planu ogólnego gminy. Pełny tekst obwieszczenia znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

Stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza dzieci na wyjazd wakacyjny na Jamną. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej „Kuźni”.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, czym jest zdrowa religijność oraz o jednym z europejskich sanktuariów znajdującym się na wzgórzu, w Chorwacji.

Dziękujemy parafianom z ul. Sportowej 9 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Sportowej 11.