XXII niedziela zwykła 2023 r.

XXII niedziela zwykła

3.09.2023 r.

„Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza” Ps (63)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem, zamiast kazania. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu, w piątek,  wspominamy Święto Narodzenia NMP.

W najbliższą niedzielę w Markowej odbędzie się w czasie uroczystej Mszy św. beatyfikacja męczenników, samarytan z Markowej – całej rodziny Ulmów (rodziców i ich siedmiorga dzieci).

Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla starszych dzieci z kl. IV do VIII o godz. 800, a dla młodszych (kl. I-III) o godz. 900. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy, w domu parafialnym, spotkania przed bierzmowaniem: kl. VI – godz. 900, kl. VII – godz. 930; kl. VIII – godz. 1000.

Także w sobotę, spotkanie z ministrantami, lektorami i kandydatami na ministrantów, o godz. 1030,  w domu parafialnym. Zapraszamy.

Po raz kolejny organizatorzy X festiwalu muzyki otwartej w starych Balicach, zapraszają do pałacu Radziwiłłów na koncerty: w niedzielę 3.09; 10.09 i 17.09 o godz. 1800. Szczegóły na plakacie.

W najbliższą niedzielę ojciec Bogusław Dąbrowski, franciszkanin pracujący na misjach w Ugandzie, wygłosi kazania na Mszach św., a po Mszy św. będzie zbierał dobrowolne ofiary wsparcia misji.

W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym dlaczego „Imperium zła wróciło” błyskotliwa analiza autorstwa prof. Andrzej Nowaka.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 51 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 47.