XXIII niedziela zwykła

10.09.2023 r.

„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie” (Ps 95)

W najbliższym tygodniu wspominamy:|
– w środę św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; także w tym dniu przed  Mszą św. o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu – trwanie w milczącym uwielbieniu Pana,
– w piątek NMP Bolesnej – trzeci piątek miesiąca, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 i Msza św. wieczorna,
– w sobotę ś.ś. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na diecezjalne i dekanalne duszpasterstwo młodzieży.

Dziś w Markowej na Podkarpaciu (niedaleko Łańcuta) beatyfikacja, po raz pierwszy w historii Kościoła, całej rodziny Ulmów wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem (siedmioro dzieci), którzy ponieśli męczeńską śmierć, rozstrzelani przez Niemców 24 III 1944 r. wraz z ośmiorgiem Żydów, którym dali schronienie.   Zachęcamy do poszukiwań informacji i refleksji na temat tej rodziny.

Także dzisiaj po Mszach św. o. Bogusław Dąbrowski, franciszkański misjonarz, dzisiejszy kaznodzieja, zbiera ofiarę wsparcia na misje w Ugandzie. To nasze zaangażowanie wspierania misji to kształtowanie misyjnych postaw i lepsze wypełnianie misji ewangelizacyjnej Kościoła w świecie.

Również w dniu dzisiejszym organizatorzy rozpoczętego w ubiegłą niedzielę festiwalu muzyki otwartej w starych Balicach, zapraszają do pałacu Radziwiłłów o godz. 1800 na kolejny koncert.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, we wtorek 19. IX. o godz. 1900 w kościele.

Szkoła języka angielskiego Best Friend w Zabierzowie prowadzi zapisy na nowy rok szkolny, od poniedziałku do piątku (1600 – 2000), przez cały wrzesień.

W wyjątkowym, 100. stronicowym wydaniu katolickiego tygodnika „Gość Niedzielny”, z okazji jubileuszu setnych urodzin, możemy przeczytać w dziale „Temat Gościa” opinie publicznie znanych czytelników na temat tego tygodnika, a także o rodzinie Ulmów, od dzisiaj błogosławionych męczennikach.

Dziękujemy p. Franciszkowi Burdkowi za uszczelnienie kratki wlotowej powietrza na zewnątrz kościoła.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 47 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 82.