XXIV niedziela zwykła 2023 r.

XXIV niedziela zwykła

17.09.2023 r.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia” Ps (103)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski,
– w środę ś.ś. męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang
  i towarzyszy,
– w czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty,
– w sobotę św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Opactwo Cystersów w Krakowie Nowej Hucie – Mogile, jak co roku zaprasza na trwające od 14.IX do czwartku 21. IX uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża św. Program tych uroczystości znajduje się na plakacie na zewnątrz kościoła.

Dzisiaj, jak to wcześniej było zapowiadane, po Mszach św. zbierana jest ofiara na diecezjalne i dekanalne duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

Także dzisiaj, trzeci w tym miesiącu koncert muzyki otwartej w starych Balicach, w pałacu Radziwiłłów o godz. 1800. Zachęcamy zainteresowanych do udziału.

W najbliższy wtorek o godz. 1900 w naszym kościele spotkanie z Rodzicami uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z kl. VI, VII i VIII (także tych uczniów, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią). W związku z tym kancelaria parafialna w tym dniu będzie czynna po Mszy św. wieczornej tylko 20 minut.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza po przerwie wakacyjnej do wspólnej modlitwy różańcowej w najbliższy czwartek, tj. 21. września tradycyjnie na godzinę 1730.

W najbliższy piątek Msza św. będzie odprawiona zamiast rano, wieczorem o godz. 1800, ze względu na rejonowe spotkanie z rodzinami Domowego Kościoła.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wsparcie misji w Ugandzie (3420 zł i 20 Euro).

W „Gościu Niedzielnym”, z ważnym dodatkiem opinii na temat synodu w Kościele, ksiądz kardynał Grzegorz Ryś mówi o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji; zaś w październikowym kolorowym miesięczniku dla najmłodszych „Staś”, oprócz stałych i ciekawych punktów programowych poznamy, w związku z jesienną porą roku, malownicze bogactwo przyrody i leśnego runa; jest także pojedynczy egzemplarz miesięcznika „L’Osservatore Romano”.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 82 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 59.