II niedziela Wielkiego Postu 2024 r.

II niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024 r.

„W krainie życia będę widział Boga” Ps (116)

Dziś Gorzkie Żale o godz. 1600, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1730 i Msza św. wieczorna. Zachęcamy do wspólnej modlitwy (także przygotowujących się do sakramentu bierzmowania).

W najbliższy piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi  od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi św. i komunii pierwszopiątkowej: w Szczyglicach o godz. 1600 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od godz. 1630 do 1730; Droga Krzyżowa i Msza św. wieczorna. W tym dniu czcimy też Pamięć Żołnierzy Wyklętych.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z różańcem za Ojczyznę o godz. 1730 i Msza św.

Także w najbliższą sobotę spotkanie przed bierzmowaniem:
kl. VI – godz. 9.00; kl. VII – godz.9.30; kl. VIII –godz. 10.00
Spotkanie rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania, 4 III (poniedziałek) o godzinie 1900 w kościele.

W przyszłą, trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy, a w dwie kolejne kontynuujemy, parafialne rekolekcje ułatwiające przygotowanie się i przeżycie najważniejszych świat chrześcijańskich – Wielkiej Nocy. Kazanie podczas Mszy św. niedzielnych jako pierwszy wygłosi o. prof. Marek Blaza SJ, wykładowca teologii ekumenicznej i dogmatycznej m.in. w Akademii Katolickiej w Warszawie. Ponieważ są to rekolekcje wspólne dla wszystkich więc nie ma nauk stanowych w tygodniu. Na Msze św. zapraszamy najlepiej rodzinami, z dziećmi, o ile to możliwe. Po Mszach św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic
różańcowych.

Dziękujemy za ubiegłotygodniową niedzielną tacę przeznaczoną na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Ta ofiara wyniosła 3330 zł i została wpłacona do kurii.

W dzisiejszą, ostatnią niedzielę miesiąca, jak zwykle swoją dodatkową ofiarą wspieramy troskę o utrzymanie czystości w kościele i zakup kwiatów.

Zachęcamy do wsparcia swoim odpisem podatkowym (1,5%) działalności pomocowej Caritas naszej Archidiecezji (ulotki informacyjne przy wyjściu z kościoła).

Od 1. III można obejrzeć w kinach film „Powołany 2”. To polska produkcja, także w aktorskiej obsadzie młodego pokolenia. Film w ewangeliczny sposób inspiruje ludzi, niekoniecznie przychylnych Kościołowi i religii. Zachęcamy by wybrać się do kina, a prawdopodobnie nie będziemy żałowali, że zmarnowaliśmy czas i pieniądze.

W „Gościu Niedzielnym” w temacie Kościół m.in. o tym, że jest nadzieja, choć nie ma pewności, że ostatecznie nikt nie będzie potępiony; zaś za tydzień kolejny, drugi, nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”, w którym obok wielu ciekawych tematów, tematem wiodącym jest celibat w Kościele. Cena dwumiesięcznika to 12 zł.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 4.