V Niedziela Wielkanocna 2024 r.

28.04.2024 r.

Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu” Ps (22)

Serdecznie witamy w naszej parafii księdza biskupa Damiana Muskusa z posługą wizytacyjną, której celem jest duszpasterska duchowa troska o parafialną wspólnotę i umocnienie jej w wierze, a także o sprawowanie liturgicznego kultu przez proboszcza zgodnie z przepisami Kościoła Rzymskokatolickiego.

Dziś na Mszy św. o godz. 1000 w kościele, ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania piętnastu kandydatom z kl. VIII.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek wspominamy święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 1730 w tygodniu, a w niedziele o godz. 1600.

W czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła, popołudniowe nabożeństwo do Świętej Rodziny połączone z nabożeństwem majowym.

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. rano o godz. 730 i o godz. 1800. Na zakończenie Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W tym dniu odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 830, a okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w Szczyglicach od godz. 1545 i zaraz po niej Msza św., a w Balicach od 1630 do 1730 i nabożeństwo majowe, Msza św. wieczorna i Litania do Serca Pana Jezusa. Z racji przypadającej uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie św. Floriana i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę, jako pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św., a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu także Msza św. dzieci przystępujących do I komunii św. o godz. 1300. Dzień wcześniej, w sobotę okazja do spowiedzi dla dzieci i ich rodziców z wcześniejszym nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 1000 (przynosimy świece chrzcielne).

Dziękujemy za wspieranie swymi dodatkowymi ofiarami, w ostatnią niedzielę miesiąca, sprzątania kościoła i zakupu kwiatów.

Bardzo też dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę wsparcia naszego krakowskiego seminarium duchownego (3526 zł).

Dziękujemy panu Piotrowi i panu Przemkowi Fijał za wykonane w ubiegłym tygodniu prace przy kościele.

W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę (dawne „dni krzyżowe”) modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W prasie katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” znalazło się miejsce na artykuł na temat jednego z najbardziej niezwykłych ruchów w dziejach świata i jego twórców – Ruchu AA (Anonimowych Alkoholików) w 50. rocznicę jego istnienia (także w naszej parafii). Zaś w majowym miesięczniku dla starszych dzieci „Mały Gość”, bogato ilustrowanym maryjnymi sanktuariami Europy, o podróżniczych ciekawostkach, np. jak pokonać w ciągu miesiąca 2 tysiące kilometrów po Afryce na hulajnodze.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 12 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 6.