VI Niedziela Wielkanocna 2024 r.

5.05.2024 r.

„Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie” Ps (98)

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św., a po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Także dziś Msza św. komunijna o godz. 1300, a nabożeństwo majowe o godz. 1600, a w tygodniu o godz. 1730 i zaraz po nim Msza św. wieczorna.

– w poniedziałek święto ś.ś. Apostołów Filipa i Jakuba,
– w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Po Mszy św. wieczornej niespodzianka dla dzieci komunijnych w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Także w przyszłą niedzielę w kościele p.w. Stygmatów św. Franciszka w Krakowie przy ul. Ojcowskiej 1 („Pasternik”) odbędzie się o godz. 1900 koncert charytatywny na dofinansowanie operacji pani Jolanty (ograniczenia ruchowe) organistki wspomnianej parafii, która jest główną wykonawczynią tego koncertu, a przy okazji odbędzie się promocja jej najnowszej płyty „Z Tobą Maryjo nasze Fiat”. To nasze wsparcie, to dla niej „być” i „żyć”, ponieważ środki z których się utrzymuje to praca organistki, której nie będzie mogła dalej wykonywać bez tej kosztownej operacji.

Dziękujemy:
– rodzicom bierzmowanej w ubiegłą niedzielę młodzieży za złożoną ofiarę i troskę o żywą dekorację kościoła – kwiaty,
– druhom naszej balickiej OSP za wymycie i ułożenie ławek parkingowych,
– rodzicom dzieci komunijnych za wykonanie dekoracji kościoła i uporządkowanie otoczenia wokół kościoła (wyplewienie),
– pewnej rodzinie ze Szczyglic za złożoną, po raz kolejny, niemałą ofiarę na wykończenie naszego kościoła.

W prasie katolickiej: w miesięczniku WPiS (Wiara, Patriotyzm i Sztuka) m.in. prof. Wojciech Polak kieruje dramatyczny apel do Episkopatu Polski i prezydenta RP; w „Gościu Niedzielnym” o kraju w Unii Europejskiej, w którym w życiu publicznym jest obecna religia.

Dziękujemy parafianom z ul. Nad Rudawą 6 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 4.

Zapowiedzi przedślubne 8/2024

Filip Kmieć zam. w Szczyglicach i Dominika Steczko zam. w Krakowie