II Niedziela zwykła

16.01.2022 r.

„Pośród narodów głoście chwałę Pana” (PS 96)

W najbliższym tygodniu wspominamy

-w poniedziałek św. Antoniego opata, 
-w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa,
-w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, jest to także trzeci piętek miesiąca, przed Mszą św. wieczorną koronka do Bożego miłosierdzia, a po Mszy św. spotkanie z sympatykami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W przyszłą niedzielę, tzw. Niedziela Słowa Bożego.

W dniach od 18. do 25. stycznia tradycyjnie przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W dniu dzisiejszym, 16. Stycznia, przypada siedemnasta rocznica powstania naszej parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, erygowanej przez ówczesnego metropolitę krakowskiego, kardynała Franciszka Macharskiego. Dziękujemy Świętej Rodzinie za patronat nad rodzinami, szczególnie w naszej parafii.

Tegoroczna ofiara wsparcia Dzieła Pomocy O. Pio dla ubogich, z rozprowadzanych kadzidełek w Święto Trzech Króli, wyniosła 1200 zł i została przekazana na konto wspomnianego dzieła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Wszystkim rozpoczynającym tegoroczne ferie zimowe życzymy zdrowego, bezpiecznego wypoczynku. Bądźmy ostrożni i nie zapominajmy, że trwa epidemia niebezpiecznego patogenu.

W „Gościu Niedzielnym”, w faktach i opiniach, o coraz częstszym cenzurowaniu i blokowaniu przez fb treści odwołujących się do wartości chrześcijańskich; jest także informator Zgromadzenia Księży Misjonarzy, „Wiadomości Misyjne” a w nich m.in. na okładce i wewnątrz informatora, ksiądz o. Jacek Tandej, były dyrektor Liceum „Dobrej Nowiny” w Piekarach, obecnie pracujący na misjach, opowiada o Bożym Narodzeniu przypadającym w środku lata.

Parafianom z Burowa 6, 7, 8 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 11A, 170, 171. Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 47 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej41.