II niedziela zwykła

15.01.2023 r.

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolęPs (40)

-we wtorek św. Antoniego opata,
-w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w tym dniu parafialny zespół Caritas zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1730.
-w sobotę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

W dniach od 18. I do 25. I przypada w Kościele katolickim Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan.

W najbliższy piątek – jako trzeci piątek miesiąca – koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1730 i Msza św. wieczorna. W tym dniu kolęda rozpocznie się wyjątkowo od godz. 1500 na Winnej Górze, zaczynając od rodzin Hajduga, Soja, Zielińscy, Pietrzyk, Bała i Baczyńscy. Po Mszy św. dalszy ciąg kolędy u rodzin Marona, Brzoskwinia i Krawczyk.

W poniedziałek i środę kolęda od godz. 1600.

Rodziny zainteresowane wizytą duszpasterską, które nie zgłosiły dotąd swego zaproszenia, mogą to uczynić telefonicznie, SMSem i to najlepiej do piątku 20.I, abyśmy mogli ułożyć listę uzupełniającą kolędę i poinformować zainteresowanych w najbliższą niedzielę (22. I).

Dziś o godz. 1600 senioralne spotkanie w Balicach, w szkole podstawowej.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500, w naszej szkole w Balicach, wspólne kolędowanie dla druhny Magdy, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na jej rehabilitację.

Dziękujemy panu Januszowi Bińczyckiemu z Os. Parkowego w Balicach, który w imieniu naszej parafii wynegocjował, ze względu na swoją długotrwałą współpracę z firmą RDUCH, niezwykle korzystną dla nas cenę. Dzięki temu należność za zakończone prace przy nagłośnieniu w naszym kościele została w całości już uregulowana.

W „Gościu Niedzielnym” w dziale „Kościół” przeczytamy wywiad z ks. Prof. Robertem Woźniakiem na temat spadku jaki Kościołowi zostawił Joseph Ratzinger – papież Benedykt XVI.

Parafianom z ul. Radziwiłłów 46a, Os. Parkowego 11, 16 dziękujemy za sprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Os. Parkowego 5, 6, 21.

Dziękujemy także parafianom z ul. Słonecznej 8 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Bażanciej 2.