IV Niedziela Wielkiego Postu 2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2024 r.

„Kościele święty, nie zapomnę ciebie.” (Ps 137)

Dziś o godz. 1500 próba przed bierzmowaniem dla kl. VIII, w kościele.

Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach, dziś o godz. 1600, a w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 1730.

W najbliższy, II. czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, w ciszy, o godz. 1730.

Od najbliższej, V. niedzieli Wielkiego Postu zasłaniamy w kościołach krzyże i obrazy.

Witamy w naszej parafii ks. prof. Przemysława Artemiuka, naszego dzisiejszego rekolekcjonistę i dziękujemy za wygłoszenie nauki o Bożym Słowie. Za tydzień naszym ostatnim rekolekcjonistą wielkopostnym będzie ks. prof. Wojciech Grygiel, wykładowca filozofii przyrody na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Zachęcamy parafian (dorosłych, młodzież i dzieci) do skorzystania z czasu rekolekcyjnej łaski.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII w najbliższą sobotę o godz. 1000, w domu parafialnym, a w niedzielę próba przed bierzmowaniem o godz. 1500 w kościele.

Spotkanie służby liturgicznej ołtarza w sobotę o godz. 1100 w salce w domu parafialnym.

Stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza w najbliższy piątek 15. marca na terenową drogę krzyżową pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”. Droga ma charakter indywidualny, chętni do jej przejścia mogą zapoznać się ze szczegółami na plakacie na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej „Kuźni”.

Parafia Mydlniki zaprasza do udziału w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, rozpoczęcie Mszą św. w kościele w Mydlnikach, w piątek, 22. marca o godz. 2100. Szczegóły na plakacie.

Dziś po Mszach św. można zaopatrzyć się w poświęcone baranki do koszyczka i paschaliki. Także od dzisiaj można zabrać jajeczko z listą produktów do przygotowania paczek dla potrzebujących parafian. Można również włączyć się w akcję pomocy wrzucając datki do skrzynki Parafialnego Zespołu Caritas znajdującej się na końcu kościoła na ostatniej ławce. Paczki prosimy przynosić do soboty 23 marca 2024 roku.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast i świątecznych drobiazgów organizowany w naszej parafii, przed i po Mszach św. na rzecz szkoły i przedszkola w Songa w Burundi w Afryce, prowadzonych przez siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus.

Tematem okładkowym, i nie tylko, w „Gościu Niedzielnym” są kobiety w Kościele, których geniusz w nauczaniu Kościoła znaczy bardzo wiele, jest także wzmianka na temat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także o sztuczkach naszego kusiciela skutkujących nie tylko z modlitwą i na modlitwie.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 76 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Nad Rudawą 24.

Zapowiedzi przedślubne
1/2024 Marcin Pospóła zam. w Burowie i Mariola Daniel zam. w Woli Radziszowskiej.

2/2024  Mateusz Czepiec i Joanna Kukuczka zam. w Krakowie, Os. Pułku Lotniczego.

3/2024 Paweł Traczyk zam. w Wysokiej k. Wadowic i Iwona Piwowarczyk zam. w Balicach