Niedziela Chrztu Pańskiego 2024 r.

„Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia” Iz (12, 2.3)

Dziś na zakończenie Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu zamiast kazania oraz zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 830 i 1000.

Dzisiejszą Uroczystością Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczne obchody Świąt Bożego Narodzenia. Ze względu na nasza polską tradycję, tą radością bożonarodzeniową i jej zwyczajami cieszymy się do 2.II. Święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszych Rodzinach według zaproponowanego porządku umieszczonego w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Wyznaczona kolejność numerów domów nie musi oznaczać kolejności naszych odwiedzin, jest ona dla nas orientacyjna, tym bardziej, że numeracja domów jest bardzo często rozrzucona (nie po kolei). Wizytę rozpoczynamy zwykle od godz. 1500. We wtorki, czwartki i soboty kończymy wizytę duszpasterską o godz. 1730. Gdyby komuś nie odpowiadał termin, albo przechodził jakąś infekcję to prosimy nas nie przyjmować i ewentualnie umówić się na nowy termin. Wizyta duszpasterska nie jest ograniczona świątecznymi dekoracjami czy liturgią bożonarodzeniową i nie przepada, a jedynie możemy zmienić jej termin. Prosimy o przygotowanie  zapalonej świecy, krzyża, wody święconej (ewentualnie możemy ją poświęcić na miejscu)
i kropidła. Jeśli to możliwe to prosimy o wyrozumiałość i na czas wizyty o zamknięcie  zwierząt. Wizytę kapłana poprzedzają ministranci, którzy śpiewają kolędę wewnątrz domu.

W najbliższą sobotę spotkanie przed bierzmowaniem:
kl. VI o godz. 900; kl. VII o godz. 930, kl. VIII o godz. 1000.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 6 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach
i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian
z ul. Długiej 114.