Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2020 r.

“Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia” (Iz 12)

Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy obchody bożonarodzeniowej radości. Okres zwykły w liturgii Kościoła, który rozpoczynamy od jutra do wtorku przed Środą Popielcową, to okres wspominania tajemnicy Jezusa Chrystusa w jej pełni – zwłaszcza w niedziele.

W najbliższy, trzeci piątek miesiąca koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30 i Msza św. wieczorna.

Dziś po mszach św. w zakrystii słodkie niespodzianki mogą odebrać dzieci (lub ich rodzice), które w ubiegłym roku wzięły udział w internetowych roratach prowadzonych przez księdza Krzysztofa Dębskiego i przysłały wykonane przez siebie prace na adres mailowy naszej parafii.

W prasie katolickiej przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak tuż przed świętami Bożego Narodzenia Francuzi mocno przyczynili się do promocji Polaków i polskich duchownych pracujących na Wyspach.

Parafianom z ul. Dębowej 8, 15, 16 dziękujemy za troskę o czystość tego świętego dla nas miejsca, kaplicy, i ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Dębowej  22, 25, 27.

Dziękujemy parafianom z ul. Na Markus 4 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z ul. R. Celakówny 4.