Niedziela Chrztu Pańskiego

9.01.2022 r.

„Chwal i błogosław, duszo moja, Pana” (Ps 104)

Dziś kończy się w Kościele liturgiczny okres narodzenia Pańskiego i zaczyna się – od jutra – jeden z dwóch w ciągu roku okresów zwykłych, w których nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, poza niedzielnym wspomnieniem misterium Chrystusa w Jego pełni.

Ze względu jednak na polską tradycję, niektóre zwyczaje bożonarodzeniowe kultywuje się do 2. lutego, święta Matki Bożej Gromnicznej (Ofiarowania Pańskiego).

Dziękuję Księżom (ks.prof. Damianowi, ks.prof. Bogaczowi oraz oo. Karmelitom) za wsparcie i pomoc w zastępstwie na czas mojej choroby Covidowej. Dziękuję też za okazane zrozumienie z powodu różnych kancelaryjnych niedogodności oraz życzliwość w przygotowywaniu gorących posiłków.

W „Gościu Niedzielnym” ciekawy wywiad ze znanym biblistą – księdzem Wojciechem Węgrzyniakiem na temat Święta Chrztu Pańskiego.

Parafianom z Burowa 4, 5, 5a dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z Burowa 6, 6A, 7.

Dziękujemy parafianom z ul. Długiej 82 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Długiej 47.