Pielgrzymka do Rumunii 2023 r.

Pielgrzymka do Rumunii 2023 r.

6-14 września 2023

Dzień 1: Zbiórka uczestników 6.45 w Krakowie (wyjazd 7.00), przejazd przez Słowację (postój na obiad we własnym zakresie), Slovenske Nove Mesto (SK/H), Satu Mare (H/RO), Săpânţa – „wesoły cmentarz”, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w rejonie Sighetu Marmatiei.

Dzień 2: Śniadanie, atrakcje doliny Izy (drewniane cerkwie marmaroskie, architektura drewniana, bramy) – Bârsana, Rozavlea, Bogdan Voda, przejazd na Bukowinę – Przełęcz Prislop (panorama) – dolina BystrzycyVoroneţ (malowany klasztor), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w rejonie Gura Humorului.

Dzień 3: Śniadanie, Moldoviţa (malowany klasztor), Suceviţa (malowany klasztor), Marginea (ośrodek sztuki ludowej, garncarstwo), Kaczyka (sanktuarium maryjne, zwiedzanie kopalni soli), Nowy Sołoniec (polska wieś na Bukowinie), powrót na nocleg w rejonie Gura Humorului, obiadokolacja.

Dzień 4: Śniadanie, Suczawa (zwiedzanie miasta), przejazd na wybrzeże Morza Czarnego (ponad 500 km), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, całodzienny pobyt wypoczynkowy nad Morzem Czarnym, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Bukaresztu, zwiedzanie Bukaresztu (stary dwór hospodarski, zajazd Manuca, budownictwo secesyjne, Bulwar Zwycięstwa, Pałac Parlamentu, stare cerkwie w mieście, Pałac Prezydencki, Ateneum), przejazd w rejon Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, Bran (zamek znany jako legendarny zamek Draculi), Braszów (mury miejskie, Czarny Kościół, dzielnica łacińska), Prejmer (warowny kościół saski), powrót do hotelu, obiadokolacja regionalna z muzyką i programem folklorystycznym, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, Sinaia (pałac królów rumuńskich), przejazd do Sybina (spacer po zabytkowym centrum miasta, mury miejskie, trzy miejskie place z charakterystycznymi budynkami z „oczami miasta” oraz wiele innych zabytków, kościół luterański, most kłamców…), przejazd do Alba Iulia (zabytki cytadeli: katedra św. Michała, sobór koronacyjny), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Śniadanie, Oradea (spacer po secesyjnej starówce miasta), przejazd powrotny w kierunku granicy, przez Węgry, Słowację, przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 3270 PLN (przy min. 40 os.)

Harmonogram wpłat: przy zapisie: 570 PLN – pozostała kwota: 2700 PLN (do 5.08)
Nr konta: 03 1050 1836 1000 0092 5073 1792
Posiadacz konta: AM TRAVEL
W tytule przelewu: Rumunia +imię i nazwisko podróżnego

W cenie wliczono:

  • przejazd komfortowym autokarem i opłaty drogowe, parkingowe itp.
  • noclegi (8) w hotelach (*** i ****) – pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
  • śniadania – 8 (z wyłączeniem pierwszego dnia) i obiadokolacje – 8 (z wyłączeniem ostatniego dnia) – w tym jedna folklorystyczna z muzyką i lokalnymi specjalnościami
  • profesjonalną opiekę pilota i licencjonowanego przewodnika po Rumunii przez cały czas trwania pielgrzymki, ubezpieczenie, turystyczny fundusz gwarancyjny, turystyczny fundusz pomocowy

Nie wliczono:

  • biletów wstępu i zestawów „Tour Guide” – sugerowana kwota: ok. 80 € zbierana w autokarze
  • ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego – 800 PLN

Główny organizator wyjazdu: AM TRAVEL