XV niedziela zwykła

10.07.2022 r.

„Ożyje serce szukających Boga.” (Ps 69)

Dzisiaj po południu, o godz. 1600 nabożeństwo z Litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

– w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
– we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
– w środę ś.ś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
– w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Tegoroczna wielkopostna jałmużna zbierana przez dzieci do skarbonek i wpłacona do Caritasu naszej archidiecezji wyniosła 236 zł i 18 gr. Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom i siostrze katechetce, którzy się w to dzieło zaangażowali.

Parafia św. Marii Magdaleny w Krakowie-Kosocicach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie b.r. (6.XI do 13. XI, od niedzieli do niedzieli). Całościowy koszt to 1850 zł i 490 dolarów oraz 150 dolarów na wstępy do muzeów. Szczegółowe informacje na internetowej stronie parafii w Kosocicach oraz w zakładce „Aktualności”.

W aktualnym „Gościu Niedzielnym”, z kolejnym biblijnym dodatkiem płytowym, przeczytamy między innymi, że nie ma powodu aby izraelska młodzież przyjeżdżała do Polski z obstawą uzbrojonych agentów służb specjalnych Izraela utrwalając w ten sposób stereotyp, że Polska jest krajem niebezpiecznym. Parafianom z ul. Leśnej 8, 10, 32 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. St. Kmity 47, 53, Al. Jurajskiej 2. Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 12 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Bukowej 59.