XVIII niedziela zwykła

31.07.2022 r.

„Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką” (Ps 90)

Dziś nabożeństwo popołudniowe do Najdroższej Krwi Chrystusowej, o godz. 1600.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła,
-w czwartek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; o godz. 1730 nabożeństwo do Świętej Rodziny i Msza św. zbiorowa.

W piątek odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 800, a po południu okazja do spowiedzi św.; w Szczyglicach od godz. 1615 i msza św., a w Balicach od godz. 1700 do 1800 i Msza św. wieczorna, a po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego – popołudniowe nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, z różańcem, o godz. 1730 i Msza św. wieczorna z niedzieli.

W przyszłą niedzielę, zamiast kazania, na zakończenie Mszy św. chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro tj. w poniedziałek 1 sierpnia Msza św. odprawiona zostanie o godz. 700, a o godz. 730 wyjazd dzieci na Szyndzielnię, z parkingu przy kaplicy.

Tegoroczna dożynkowa Msza św. zostanie odprawiona 15.VIII o godz. 1500 w Burowie (obok domu wiejskiego). W kontekście trwającej wojny na Ukrainie i zagrożenia głodem dla całego świata na wyjątkową skalę, będzie to okazja nie tylko do symbolicznej wdzięczności za chleb i to wszystko co on symbolizuje. Zachęcamy do udziału.

Rozpoczynający się jutro miesiąc sierpień tradycyjnie, dla wielu, jest miesiącem szczególnej trzeźwości albo całkowitej abstynencji (także przez szacunek dla własnego człowieczeństwa, chrześcijańskiej tożsamości oraz ważnych historycznych dat i religijnych świąt). Zachęcamy do przemyślenia tematu praktyki wstrzemięźliwości w jakiejkolwiek formie, co poprawi nasze wzajemne relacje i ochroni nie tylko przed osobistym dramatem.

Dziękujemy za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę w wysokości 2247 zł przeznaczoną na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Zarząd oraz strażacy jednostki OSP Czułów zapraszają 6. sierpnia 2022 r. (sobota) w godz. 900 – 1300, na III. Czułowską Akcję Krwiodawstwa w sali jednostki OSP w Czułowie (Czułów 362). Dla najmłodszych przewidziane są atrakcje, a dla oddających krew upominki, również nagrody.

Tematem wiodącym „Gościa niedzielnego” jest sierpień, miesiąc trzeźwości, a w nim ciekawy felieton poświęcony statystyce światowej. Dla ambitniejszych, pan prof. Andrzej Nowak na ostatniej stronie pisze o chrześcijańskiej cywilizacji.

Parafianom z ul. Ogrodowej 1, 3, 5 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Ogrodowej 6, 8, 10, 16. 

Dziękujemy także parafianom z ul. Nad Rudawą 6 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Rozalii Celakówny 4.

Zapowiedzi przedślubne 14/2022
Adrian Sowiński zam. w Balicach
Oliwia Makuch zam. w Jastrzębiu Zdroju