XVIII Niedziela Zwykła

2.08.2020 r.

“Otwierasz rękę, karmisz nas do syta” (Ps 145)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie Mszy św. i błogosławieństwo.
Po Mszach św. o 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych.

W najbliższym tygodniu wspominamy:
-we wtorek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
-w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego,
-w sobotę św. Dominika, prezbitera

Dziękujemy za ubiegłotygodniową ofiarę złożoną przy poświęceniu pojazdów na misje: 2279 zł 50 gr.

W rozpoczynającym się kolejnym wakacyjnym miesiącu sierpniu, w którym tradycyjnie przypada wiele rocznic narodowych (zwłaszcza 100. rocznica Bitwy Warszawskiej) oraz świąt maryjnych, zachęcamy do walki z alkoholizmem i innymi wadami narodowymi, osłabiającymi ojczyznę. Promujmy trzeźwość duszy i ciała do modlitwy o dar przemienionego człowieczeństwa i życia, choć to nie następuje od razu, a także całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych, poświęcając za to więcej czasu na budowanie zdrowych relacji z najbliższymi, zainteresowanie się większą odpowiedzialnością za obowiązki stanu oraz szacunek dla fundamentalnych norm, zasad i wartości (także tych religijnych).

W najbliższy czwartek nabożeństwo do św. Rodziny o 1730 i Msza św. zbiorowa. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi, a popołudniu okazja do spowiedzi i pierwszopiątkowej komunii od 1700 do 1800 i Msza św. wieczorna.
W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu o 1730 i Msza św. wieczorna.

W tegoroczną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – czyli Matki Bożej Zielnej, na Mszy św. o 1130 podziękujemy Stwórcy nieba i ziemi za owoce ludzkiej pracy wszystkich rolników; za dary ziemi, które mogą rosnąć, cieszyć nasze oczy i służyć za pokarm nie tylko ludziom.


Na półce przy wyjściu z kaplicy można zabrać z papierowego pudełka bezpłatne płyty DVD z filmami: „Sprawa Chrystusa”, „Bóg nie umarł” (2. część), „Bernadetta”, „Arka Noego”, oraz baloniki z nadrukiem „Mały Gość Niedzielny”.

W prasie katolickiej przeczytamy: w „Gościu Niedzielnym” o ceremonii zaślubin w krakowskich Łagiewnikach, która wzbudziła wystarczająco tyle emocji, aby przypomnieć nauczanie na temat katolickiego małżeństwa.
W wakacyjnym, podwójnym numerze miesięcznika WPiS („Wiara, Patriotyzm i Sztuka”) znajdziemy tabelkę porównawczą mediów radiowych zdominowanych przez prywatnych nadawców oraz co z tego wynika.

Parafianom z ul. Krakowskiej 31, 39, 43 dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz złożoną ofiarę na kwiaty.
W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy i pod wiatą prosimy parafian z ul. Krakowskiej 44, 46B, 62.