XXVI niedziela zwykła

25.09.2022 r.

„Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego” (Ps 146)

W najbliższym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek ś.ś. męczenników Kosmy i Damiana, imieniny księdza Damiana, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia,
-we wtorek św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
-w środę św. Wacława męczennika, patrona katedry wawelskiej,
-w czwartek święto ś.ś Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
-w piątek św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła. Po południu na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspólnie modlić się z parami Domowego Kościoła Rejonu Bronowice. 
-w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. 

Przed południem w sobotę spotkanie, w kaplicy, z kandydatami do bierzmowania; kl. VI – o godz. 900;  kl. VII – o godz. 930; kl. VIII A – o godz. 1000; kl. VIII B – o godz. 1030. Komu zdrowie dopisuje zapraszamy do udziału. W kl. VI (ale nie tylko) będą rozdawane dzienniczki – indeksy formacyjne pomagające nam w praktycznym i duchowym przygotowaniu się do godnego przyjęcia sakramentu. Po południu o godz. 1730 zapraszamy na popołudniowe pierwsze nabożeństwo różańcowe, zwłaszcza dzieci z kl. III, z rodzicami, którym poświęcone zostaną różańce. 

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 1730 (zaraz po nich Msza św. wieczorna), a w niedzielę o godz. 1600. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej czy  parafialnej. A najmłodszym, w wieku szkolnym, proponujemy poznawanie różnych tytułów Matki Bożej przez codzienny udział w nabożeństwach (od poniedziałku do piątku) i zbieranie symbolicznych obrazków, z których powstanie maryjny kalendarz. Kalendarzowa i astronomiczna polska jesień, która rozpoczęła się w ubiegły piątek, wraz ze swoimi różnymi pięknymi darami natury niech będzie zachętą do wykonywania różańców, które ozdobią wnętrze naszej wiaty przy kaplicy. 

Proponowany porządek wspólnej modlitwy różańcowej dla dzieci i młodzieży: W poniedziałki – kl. I i II; wtorki – kl. III i IV; środy – kl. V i VI; czwartki– kl. VII i VIII a i b; piątki – starsza młodzież.
Dla najmłodszych, za systematyczne uczęszczanie na nabożeństwa różańcowe, przewidziane są nagrody.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św., zamiast kazania, chwila adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 830 i 1000 zmiana tajemnic różańcowych. Po południu, o godz. 1600, nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszych rodzinach, albo w naszych kaplicach (w Balicach i w Szczyglicach). 

Dziękujemy za dodatkową ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na duszpasterstwo młodzieży, w wysokości 1389 zł.

Od najbliższej niedzieli będzie można zabierać ze sobą karteczki na wypominki; roczne zbierane do I niedzieli Adwentu, czyli 27. XI, oraz wypominki jednorazowe, składane do 1.XI, które będą omadlane przed Mszą św. w tygodniu od 2.XI do 8.XI włącznie, kiedy to można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Prosimy w miarę możliwości pisać wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami, w pierwszej osobie liczby pojedynczej oraz o zachowanie proporcji pomiędzy liczbą zapisanych na karteczkach zmarłych, a składaną ofiarą.

W sobotę 8.października, VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Łagiewnik, z konferencją księdza Wojciecha Węgrzyniaka.

W niedzielę 9. X, jak co roku, na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzone będą w całej Polsce badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

Pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 15. X. 

W niedzielę 16.X. Dzień Papieski i zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy włączenie się w największy program humanitarny w historii Polski „Rodzina – Rodzinie”.

Po Mszy św., w zakrystii, można nabyć, w formie cegiełki na budowę kościoła, podarowane naszej parafii, przez pomysłodawcę i autora p. Marię Kwaśnik okolicznościowe albumy o historii naszej małej Ojczyzny (Balic, Aleksandrowic, Burowa, Szczyglic i Kleszczowa), mogą posłużyć jako prezent i promocja naszej pięknej podkrakowskiej okolicy.

W temacie „Gościa Niedzielnego” polecamy dziś cztery ciekawe i ważne wypowiedzi (w tym także naszego parafianina) na temat czy klerykalizm jest największą chorobą Kościoła; zaś w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” dodatek: kolorowa opaska różańcowa.

Parafianom z ul. Akacjowej 11, 15, 17 dziękujemy za sprzątanie naszej kaplicy i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kaplicy w Balicach i pod wiatą prosimy parafian z ul. Akacjowej 25A, 32, 35. Dziękujemy także parafianom z ul. Kasztanowej 3 za sprzątanie kaplicy w Szczyglicach i ofiarę na kwiaty, w tym tygodniu o sprzątanie tej kaplicy prosimy parafian z ul. Kasztanowej 1.